Вчені придумали, як боротися з глобальним потеплінням. Але це небезпечно

У світі активно шукають рішення для боротьби з наслідками глобального потепління. Ефективних і безпечних рішень поки що ніхто не запропонував.

ФАКТ. Глобальне потепління — вже не просто прогнози вчених-кліматологів. Сьогодні ми стикаємося з ним віч-на-віч. Повені, аномальна спека, смерчі й урагани — все це стало звичними заголовками в ЗМІ. Фермери не завжди встигають пристосуватися до «настрою» природи, що впливає на врожай.

ВИХІД Є? У минулому році в американському Конгресі пролунала пропозиція уповільнити потепління за допомогою геоінженерії — науки, спрямованої на зміну кліматичних умов в локальних регіонах планети або на всій Землі. Геоінженерія пропонує ряд проектів, які можуть впливати на сонячне випромінювання, зниження концентрації парникових газів, зменшення швидкості танення льодовиків в Арктиці.

Найбільш обговорюваний метод — утворення у верхніх шарах атмосфери хмар, які будуть відбивати сонячне світло і охолоджувати Землю. Частина вчених вважає такий спосіб дешевшим, ніж законодавче обмеження шкідливих викидів.

НАДІЇ НЕМАЄ? Втім, не всі вчені підтримують ідею із застосуванням геоінженерії. Противники методу вважають, що геоінженерія скоротить урожай на планеті. Такий висновок зробили дослідники Каліфорнійського університету, вивчивши наслідки виверження вулкану Пінатубо, який зміг відбити 2,5% теплової енергії Сонця. Вчені вважають, що наслідки від застосування геоінженерії можуть бути непередбачуваними і небезпечними.

УКРАЇНА. Українських парламентарів проблема глобального потепління цікавить мало. У той час як більшість країн будують плани з урахуванням глобальних кліматичних змін, ми не думаємо про те, як будемо виживати в новій реальності. Через це і виникають колапси на кшталт повені в Києві, тому що влада не думає про майбутнє, а живе сьогоднішнім днем.

ЧОГО ЧЕКАТИ? У Конгресі США не дарма підняли питання про геоінженерію. У західних країнах питання екології та клімату давно зайняло одну з ключових позицій, оскільки політики, за рідкісним винятком, розуміють, що фактор екології впливатиме на економічний добробут держав у майбутньому.

Читайте також: ЯК ВЧЕНІ ГОТУЮТЬ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ДО КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН

Поделиться
Выразить свое впечатление
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Комментарии к “Вчені придумали, як боротися з глобальним потеплінням. Але це небезпечно”

  1. Петя

    Идея спрятаться под тучами и продолжать гадить на Земле, как гадили и раньше, нам не поможет…! Ко всем негативам, это ещё и сознательный отказ от использования солнечной энергии, как альтернативы загрязнения атмосферы продуктами сжигания углеводородов…!
    Разумного выхода пока не просматривается, так как человечество, к сожалению, не настолько разумно, чтобы следовать разумным выводам и рекомендациям…!
    Слишком алчно, слишком аморально, слишком баблолюбиво, а проще… — слишком ГЛУПО!!!

Добавить комментарий

опрос

Найважливіше — в одному листі. Новини, реформи, аналітика — коротко і по суті.

Підпишись, щоб бути в курсі.

Дізнавайся все найцікавіше першим — слідкуй за нашими новинами у соцмережах

Дякую, я вже з вами