Украинцев обяжут платить пеню за долг по коммуналке

С 1 мая в Украине могут ввести систему оплаты дополнительных процентов за наличие долга по коммуналке.

ПЕНЯ. В случае, если абонент не оплатил коммуналку до 20 числа текущего месяца, будет начислена пеня. Размер пени составит 0,01 (1%) от суммы долга за каждый день.

При этом оплата штрафа за долги по коммунальным услугам не может превышать 100% суммы долга.

НАПРИМЕР, если семья платит каждый месяц по коммуналке 1000 гривен и просрочила выплату на 90 дней, в сумме придется заплатить 1010 гривен. Соответственно, если сумма долга выше, начисленная пеня будет больше.

Нововведения коснулись также получателей субсидий. Если долг превысит 340 гривен, субсидию могут отобрать.

По материалам: News ua

Поделиться
Выразить свое впечатление
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

7 комментариев к “Украинцев обяжут платить пеню за долг по коммуналке”

 1. Alexander

  если граждане НЕ платят коммуналку, то почему решили что они будут платить пеню?

 2. Миргород

  Взагалі термін, до якого Ви повинні сплатити за спожиті житлово-комунальні послуги, повинен бути вказаним у Вас в договорах, які Ви уклали на відповідний вид послуг з виконавцями, тож уважно почитайте Ваші договори. Загальною нормою щодо терміну сплати є п. 18 постанови КМУ № 630 від 21.07.2005 року, в якому зазначено, що Розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, якщо договором не встановлено інший строк.

  1. Миргород

   Висновок: НЕ «до 20 числа текущего месяца», а на місяць пізніше — до 20 числа місяця, що настає за розрахунковим. (Наприклад, за січень до 20 лютого)

   1. Миргород

    Тепер урок з математики: Пеня 0,01% за 1 день (одна сота частина відсотка), тому 1000 грн * 0,01%, або інакше 1000*0,01/100=0,1грн в день, тобто 10 коп (десять копійок). За 90 днів прострочки пеня буде 0,1грн*90=9грн, а не 90, як у автора. Виходить 1009 грн за 3 місяці прострочки, а 1090 вже аж за 2,5 роки!

 3. Миргород

  Далі про «Отобрать субсидию». Це як, прийти із дубинками і силою відбирати? Насравді в Положенні це визначено так: «Субсидія не призначається на наступний період за наявністю заборгованості за 1 місяць в розмірі …340грн. Тому потурбуйтесь, щоб станом на 1 травня у Вас заборгованість не перевищувала вказану суму і заплатіть по квітень включно до 20 травня (краще до 10 травня, бо насправді кінцевий термін по кожній компослузі вказаний в договорі і дати можуть бути різні). Після перепризначення субсидії на наступний термін, формально можна мати заборгованість, субсидія не припиняється, але за борги вже будуть «душити» надавачі послуг — відрізати світло, газ, воду, блокувати каналізацію, звертатися до суду, тощо. Бажаю нікому не накопичувати боргів, хоч це кожному тепер «по кишені».

  1. Миргород

   * не кожному тепер по кишені

 4. Миргород

  І останнє: Пеня достатньо низька — за рік вийде «всього» 3,65% (за 1000 грн набіжить 1036 грн 50коп), а інфляція зазвичай відсотків 10-12 за рік набігає (офіційна). Така пеня навіть не покриває збитків від несвоєчасної сплати, а тільки намагається поступово привчити громадян до порядку в сплаті своїх рахунків.

Добавить комментарий

опрос

Найважливіше — в одному листі. Новини, реформи, аналітика — коротко і по суті.

Підпишись, щоб бути в курсі.

Дізнавайся все найцікавіше першим — слідкуй за нашими новинами у соцмережах

Дякую, я вже з вами