Нардеп розповів, як в Україні знищуються православні святині

Нардеп Ігор Луценко розповів у папрламенті, як руйнуються і втрачають автентичний вигляд православні святині у центрі Києва. Таким чином він прокоментував президентський законопроект про передання Андріївської церкви у користування Вселенському патріархату.

Ігор ЛУЦЕНКО, народний депутат України:

Дуже шкода, що ми згадуємо про наші національні святині лише тоді, коли виникає потреба у когось побудувати на цьому свої політичні комбінації. Андріївська церква є частиною заповідника «Софія Київська». Заповідник продовжує знищуватися. Є близько 30 землевідводів, которі передбачають висотне будівництво, що загрожує фізичним та естетичним знищенням тих об’єктів, які складають заповідник «Софія Київська».

Сама Андріївська церква з 90-х років є кандидатом на статус пам’ятки всесвітнього значення під охороною ЮНЕСКО. Жодного кроку не було зроблено, щоб просунути її на цьому шляху, щоб світ став її охороняти, а не лише Україна.

Янукович передав у користування іншій конфесії Печерську лавру, і там так само продовжуються процеси знищення. Було відбудовано незаконно цілу вулицю, що прямо заборонено ЮНЕСКО. Було зруйновано низку пам’яток, зокрема, частину Ближніх печер. Деякі церкви втратили свої фрески та інші елементи. Це зараз не зупиняється.

Поделиться
Выразить свое впечатление
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Добавить комментарий

Войти используя социальный аккаунт

Самое важное — в одном письме. Новости, реформы, аналитика — коротко и по сути.

Подпишись, чтобы быть в курсе.

Узнавай всё самое интересное первым — следи за нашими новостями в соцсетях

Спасибо, я уже с вами