Будівельні афери в Одесі

Цей на перший погляд привабливий житловий комплекс, під назвою «ОДЕСЬКИЙ ДВІР», а точніше перша його черга, був зведений т.з. будівельною компанією ТОВ «ЕДЕЛЬВЕЙС ПЛЕС» у Одесі по вул. Генерала Цвєтаєва, 11 та якщо вірити декларації, зареєстрованою Одеським управлінням ДАБК, готовий цей комплекс до експлуатації ще з червня 2017 року. 

На жаль, зовнішня привабливість абсолютно не відповідає внутрішньому наповненню житлового будинку, а дані декларації про нібито готовність його до експлуатації не відповідають дійсності

Сьогодні, в серпні 2019 року (тобто більш ніж через 2 роки після вселення і мешкання в будинку людей) внутрішні системи енергозабезпечення і безпеки будинку або не працюють взагалі, або функціонують не в повному обсязі, а саме:

системи пожежної сигналізації, димовидалення і пожежогасіння в експлуатацію не введені і відповідно не працюють;

  — ліфти були запущені лише в липні 2019 р. і те лише тому, що мешканці будинку знайшли та залучили с зовні частину грошей для оплати експертного огляду (освідчення) ліфтів, за який повинен був заплатити забудовник. Тобто мешканці спочатку заплатили в ТОВ «ЕДЕЛЬВЕЙС ПЛЕС», а потім, після ДВОХ років ходіння пішки по сходах 10-12 поверхового будинку, смерті одного мешканця й попадання на збереження іншої мешканки вимушені були додатково знаходити кошти, у т.ч. звертатися до небайдужих депутатів;

змонтована система газопостачання дахової котельної до діючих газових міських мереж НЕ ПІДКЛЮЧЕНА, що означає що черговий опалювальний сезон в даному будинку під загрозою зриву. У самій котельній з ТРЬОХ запроектованих котлів змонтовано лише ДВА. Тобто навіть якщо котельня і буде введена в експлуатацію, то мешканці другої черги все одно залишаться без опалення;

ТУ (технічні умови) на електропостачання будинку виконані частково, тобто не в повному обсязі. Дата ЧАСТКОВОГО виконання ТУ — ЛИПЕНЬ 2019 р. Протягом попередніх двох років мешканці будинку через непрацюючу котельню намагаючись опалювати квартири електрикою залишалися не тільки без тепла, а й без світла. Система електропостачання через невиконані ТУ просто не витримувала. Не зважаючи  на укладений між енергопостачальною компанією і створеним в будинку ОСББ «ОДЕСЬКИЙ ДВІР» договір на розподіл і постачання електроенергії, забудовник перешкоджає доступу представників ОСББ до електричних мереж і устаткування, розташованого в електрощитових. Така ситуація ставить під загрозу стабільність електропостачання будинку;

ТУ (Технічні умови) на водопостачання не виконані досі. Через це ОСББ «ОДЕСЬКИЙ ДВІР» не може укласти з водопостачальною організацією договір на водопостачання будинку, а забудовник шантажує і тероризує мешканців та керівників ОСББ відключенням води.

І так на сьогодні – другу половину 2019 р. перспективи у мешканців ЖК «ОДЕСЬКИЙ  ДВІР», а це більше двохсот сімей, абсолютно не райдужні.

ТОВ «ЕДЕЛЬВЕЙС ПЛЕС» будинок в управління ОСББ «ОДЕСЬКИЙ ДВІР» не передає, укладанню договорів між ОСББ та постачальниками послуг перешкоджає. Одеський ДАБК, що прийняв будинок в експлуатацію в такому стані, замість того щоб діяти жорстко та кардинально, не лише притягнути до відповідальності винних але і ініціювати позбавлення ліцензії забудовника, намагається демонструвати сприяння вирішенню проблем, створених за його ж участі.

Не зважаючи на те, що за час будівництва житлового комплексу ОДЕСЬКИЙ ДВІР в Україні змінилось чотири Президенти, в Одеської області змінилось десять губернаторів, а в самій Одесі змінилось три мери, корупційні схеми в одеському будівництві та схеми обману інвесторів залишились НЕЗМІННИМИ.

Діяльність ТОВ «ЕДЕЛЬВЕЙС ПЛЕС» при будівництві ЖК «ОДЕСЬКИЙ ДВІР», яскравий тому приклад.

Даний забудовник гроші від інвесторів отримав, свої зобов’язання перед ними не виконав. Тобто гроші забудовником були витрачені не за призначенням, а попросту вкрадені. Одеський ДАБК при всіх порушеннях будівельного законодавства на даному об’єкті прийняв НЕДОБУДОВУ в експлуатацію, не зрозуміло, за які заслуги та вдячності, і в яких асигнаціях ці вдячності виражалися.

Які потрібно зробити висновки після вищевикладеного?

Необхідно бути обережніше та уважніше придбаючи квартири в новобудовах, особливо у таких забудовників як ТОВ «ЕДЕЛЬВЕЙС ПЛЕС», оскільки а ні органи держвлади а ні органи місцевого самоврядування захищати наши з Вами права як інвесторів не будуть. Це не в їх інтересах.

Юрій Звеліндовський, спеціаліст з Інженерно-будівельного проектування в частині забезпечення безпеки експлуатації, випускник програми «Громадські зв’язки» агентства США з міжнародного розвитку (USAID) за напрямком «Органи самоорганізації населення»

Поделиться
Выразить свое впечатление
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

2 комментариев к “Будівельні афери в Одесі”

  1. lavidenko

    Твою налево. вопросов к городу множество.прокуратура тоже должнв была заинтересоваться но всем наср…ь все после провала поросятко дрались за места и деньги.не до громадян сейчас.

    1. AlexB

      Полностью согласна. Еще один застройщик, который обогатился и кинул людей в недоделанном доме. И чиновники города получили свое, подписали все документы и оставили людей, по сути, на улице. Обычное дело не только в Одессе, но и по всей Украине. Вот статья на тему, как не попасть в руки таких вот мошенников: https://ain.ua/2019/10/21/kak-vybrat-zastrojshhika-i-ne-popast-v-ruki-moshennikov/. Там показано, что нужно изучить прежде, чем инвестировать в новостройку

Добавить комментарий

опрос

Найважливіше — в одному листі. Новини, реформи, аналітика — коротко і по суті.

Підпишись, щоб бути в курсі.

Дізнавайся все найцікавіше першим — слідкуй за нашими новинами у соцмережах

Дякую, я вже з вами